درباره ما : zoubingunsmithcزوبین

Fa_header
 
 
علی اصغر خاکساری
قلمزن و تفنگ ساز
من علی اصغر خاکساری متولد 1343 درایران، از دوران کودکی توسط پدرم با طبیعت ایران آشنا شدم. این آشنایی باعث شد که نگاه و دیدگاه بهتری در مورد حیات وحش و طبیعت ایران پیدا کنم که تاثیر خوبی بر روی شناخت طبیعت و حالت های گوناگون و آناتونی حیوانات مختلف به علت مواجهه ی مستقیم و لمس کردن آنها داشت. این موضوع باعث شد که کلیه ی طرح های من الهام گرفته شده از طبیعت و زندگی حیوانات باشند.
از کودکی تا جوانی همراه با پدرم به حرفه ی عکاسی مشغول بودم که خود باعث علاقه ی شدیدم به عکاسی از طبیعت شد.
در نوجوانی دوره های تراشکاری، جوشکاری و سخت کاری فلزات را در کارگاه یکی از دوستان پدرم گذراندم. حدودا از سال 1363 تعمیرات سلاح شکاری را آغاز نمودم.از همان زمان هدف و اصل کاری من دوری از کارهای تکراری و سعی در نوآوری بوده است. در کنار آن قلمزنی و طلاکوبی بر روی سلاح را نیز آغاز نمودم.
.طلاکوبی و قلمزنی بر روی تفنگ های شکاری بیشتر وقت مرا به خود مشغول کرده و در کنار آن به ساخت انگشتر، گردن آویز، دستبد و قلمزنی و طلاکوب برروی آنها و همچنین برروی ساعت های مچی نفیس و چاقوهای شکاری می پردازم.
در طی این سال ها، در حرفه ی تعمیر سلاح شکاری و همچنین قلمزنی و طلاکوب هیچ استادی نداشته و با تمرین، عشق و علاقه و سخت کوشی به نتیجه رسیده ام.
به علت علاقه ی وافری که طی این سال ها به طبیعت و حیات وحش ایران پیدا کرده بودم و با درک خطرات تهدید کننده ی آنها، تصمیم گرفتم که ا زطریق حرفه ی خود گامی در جهت روشن سازی اذهان عمومی در جهت حمایت از طبیعت و حیات وحش ایران بردارم. با همین هدف با قلمزنی و طلاکوب تفنگ ها و چاقوهای شکاری، ارزش هنری و ریالی زیادی به آنها بخشیدم. پس از آن به صورت خودکار، دارنده ی اسلحه به علت علاقه و حساسیتی که نسبت به نگهداری سلاح خود پیدا می کرد، از بردن آن به شکار تا حد زیادی خودداری می نمود.
در حال حاضر فن عیب یابی و ساخت قطعات و قنداق ممتاز تفنگ ها را منحصرا برای اشخاصی انجام می دهم که علاقه مند به جمع آوری کلکسیون و یا نگهداری از تفنگی هستند که به صورت یک ارثیه ی ارزشمند در خانواده ی آنها وجود دارد و همچنین افرادی که علاقه مند به ورزش تیراندازی به هدف و نه به حیوانات می باشند.
و همچنین تا اندازه ای موفق شده ام که تاثیر خوبی بر روی دوستان شکارچی ام بگذارم که شکار حیوانات با دوربین عکاسی را جایگزین شکار آنها با تفنگ کنند.
بیشتر کارهای قلمزنی من با هدف حمایت از طبیعت و حیات وحش ایران و معرفی بهتر این مقوله بوده است. آرزوی قلبی ام این است که بتوانم نقش کوچکی در این راه داشته باشم.

طراحی وب سایت و پشتیبانی توسط وب گستران سناباد